Kielce v.0.8

Kuchnia
Kugiel najlepszy na święta

 drukuj stron�
Kuchnia Świętokrzyskie
Wys�ano dnia 22-12-2006 o godz. 14:00:00 przez pala2 13472

Potrawa z mięsa i ziemniaków autorstwa Radosława Chwaścińskiego z Radoszyc wygrała zorganizowany przez wojewodę Grzegorza Banasia konkurs "Świętokrzyska potrawa świąteczna".

- Nie znałem takiego przepisu na kugiel. Na pewno będę z niego korzystał - stwierdził Robert Sowa, szef kuchni w warszawskim hotelu Jan III Sobieski, przewodniczący jury. - Nie sądziłam, że połączenie tartych ziemniaków z żeberkami, golonką oraz mlekiem może dać tak znakomity efekt - Alina Janusz, redaktor naczelna "Gazety Wyborczej" w Kielcach, członkini komisji konkursowej, także nie kryła zachwytu.

Drugie miejsce zajęły zawijasy kapuściane (słodka kapusta nadziewana mięsnym farszem i polędwicą) według przepisu Jolanty Jurys z gminy Sadowie, a trzecie - gęś nadziewana jabłkiem podawana z surówką z czerwonej kapusty autorstwa Jolanty Gach z gminy Koprzywnica. - Wybór był trudny. O zwycięstwie zdecydował nie tylko smak, ale i ogólna prezentacja dania - dodał Robert Sowa.

O laur starało się 12 powiatów z całego województwa. Zwycięzca otrzymał 5 tys. zł, a kolejne miejsca 2 i 1,5 tys. zł. Przyznano także wiele nagród rzeczowych. Jedną z nich otrzymał wojewoda świętokrzyski - Robert Sowa wręczył Grzegorzowi Banasiowi książkę kucharską swojego autorstwa.


afel, Gazeta.pl


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

natka 24-12-2006 o godz. 01:18:20
...czy jest możliwe zdobycie dokładnego przepisu na kugiel?
Error connecting to mysql