Kielce v.0.8

Świętokrzyskie
Święto Bajki w Pacanowie

 drukuj stron�
Świętokrzyskie Kultura
Wys�ano dnia 31-03-2006 o godz. 12:00:00 przez agape 11471

Mniej gwiazd na estradzie, więcej młodych artystów z regionu, powrót szkolnych Kozich Rad i konkursów dla dzieci, a przede wszystkim wciągnięcie do zabawy mieszkańców - tak ma wyglądać tegoroczny Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie.

Odbędzie się 4 czerwca. - Impreza ma mieć zupełnie innych charakter niż dotychczasowe edycje - mówi Alojzy Sobura, dyrektor WDK, który będzie głównym koordynatorem tegorocznego święta. Opracowaniem programu imprezy zajął się Arkadiusz Szostak, chcąc do udziału zaprosić przede wszystkich rodzimych wykonawców - laureatów festiwali i konkursów, zespoły dziecięce i młodzieżowe, uczestników programów "Szansa na sukces" i "Idol" oraz zespoły teatralne. Organizatorzy chcą, by w tym roku bardziej zaangażowali się mieszkańcy Pacanowa. Stąd pomysł na konkurs "Bajkowe obejście", dzięki któremu cała gmina ma być udekorowana w bajkowy sposób.

- Będziemy zachęcać mieszkańców do tworzenia parkingów, wynajmowania terenu w celach gastronomicznych - mówi Stanisław Stańczyk, dyrektor pacanowskiego Europejskiego Centrum Bajek.


Paweł Słupski Gazeta Wyborcza


Komentarze

Error connecting to mysql